Nasza szkoła to miejsce otwarte na różnorodność, w którym staramy się rozumieć i wspierać uczniów inaczej odbierających świat. Wierzymy, że empatia, akceptacja i wzajemny szacunek są fundamentem dobrej społeczności szkolnej. 21.04.2026 r. odbył się wyjątkowy konkurs pn. „Zrozum mnie”, którego celem było przybliżenie uczestnikom trudności osób w spektrum autyzmu.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanych symulacjach, które pozwoliły im lepiej zrozumieć wyzwania, z jakimi na co dzień mierzą się inni. Konkurs składał się z czterech stacji zadaniowych, a na każdej z nich uczestnicy wykonywali inne ćwiczenie. Każdą klasę reprezentowało troje uczniów, którzy z dużym zaangażowaniem i otwartością podchodzili do powierzonych zadań. Wygrała klasa 5a, reprezentowana przez uczennice: I. Zygmunt, J. Wołosz, L. Bukałę. Gratulujemy!!!
Mamy nadzieję, że udział w konkursie pozostawi trwały, pozytywny ślad w świadomości uczniów oraz przełoży się na jeszcze większą wrażliwość, zrozumienie i codzienne czynienie dobra wobec innych. Organizatorką rywalizacji była p. E. Ciszek-Grycz.