3 maja 2026 roku obchodzimy 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie. W naszej szkole już dziś, 29.04.26r. , uczczono to ważne święto narodowe akademią, która przypomniała o wartościach takich jak wolność, suwerenność i demokracja.
Odbyły się uroczyste apele w 3 grupach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI i klasy VII - VIII, które rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru i wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. W programie obchodów znalazły się montaże słowno-muzyczne przygotowane przez uczniów klasy 3a z wychowawczynią p. Martą Warszycką oraz uczniów klasy 6a z wychowawcą p. Mirosławem Chruścickim, które w przystępny sposób przybliżył tło historyczne wydarzeń z 1791 roku.