Logo SP Człopa
Szkoła Podstawowa w Człopie

Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”

Od początku grudnia 2025 r. do 3 marca 2026 r. dwudziestu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w zajęciach poświęconych zdrowemu odżywianiu. Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”

W trakcie dziewięciu spotkań nie tylko utrwaliliśmy wiedzę na temat zasad zdrowego żywienia, lecz także poznaliśmy znaczenie produktów lokalnych,sezonowych i nieprzetworzonych oraz dowiedzieliśmy się, dlaczego warto spożywać je jak najczęściej. Zajęcia, oprócz walorów edukacyjnych, były również okazją do dobrej zabawy, udziału w grach oraz rozwijania kreatywności. Mieliśmy przyjemność gościć dietetyczkę, a także osobę odpowiedzialną za przygotowywanie posiłków dla uczniów naszej szkoły, co dodatkowo wzbogaciło nasze spotkania o praktyczne wskazówki. Na potrzeby projektu ułożyliśmy także krótki wiersz o zdrowych, lokalnych warzywach i owocach, który możecie usłyszeć na facebooku Szkoły Podstawowej w Człopie! Z niecierpliwością czekamy na wyniki i mamy nadzieję na wyróżnienie ze strony Organizatora za realizację projektu. Trzymajcie za nas kciuki!